Tasarladığı ürün dünyada tek olma özelliği taşıyor

Akan Çengel
10 ay önce

2009 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlayarak 2012 yılında Türkiye ve Dünya pazarına çıkartmış olduğu “Davlumbazsız Pişirme Sistemi BORASCO ile 2012 yılında Çevre Özel Ödülünü kazanmıştır.

Son yıllarda indüksiyonlu pişirme teknolojileri ve ozon teknolojileri üzerine üretmiş olduğu cihazları tüm dünya pazarına sunmaktadır. 2012 yılında Borascotech markasını Türkiye ve uluslararası pazarda tanıtan Gastro Mutfak®, sektörün en büyük fuarı kabul edilen “International Exhibition of the Hospitality Industry” Borasctech ile Milano’da ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

Ürünüzü ve Özelliklerini kısaca özetleyebilir misiniz?

“Dört farklı boyutta ürettiğimiz ve fiyatı 4 bin-9 bin Euro arasında değişen davlumbazsız pişirme sistemi modellerimiz, dünyada tek olma özelliği taşıyor. Ürün, ozon sistemiyle pişirilen yemeğin kokusunu içeri çekip, içindeki sistemle temizledikten sonra havayı geri veriyor. Bu nedenle 40 ülkeden siparişlerimizi tamamladık, 70 ülkede tanıtım yapıyoruz. Akıllı teknolojisi ve çevreci yapısı ile dünya ve çevre temizliğine katkıda bulunan ender cihazlardan birini üretmeyi ve dünyaya tanıtmayı başardık. Bu cihaza özellikle turizm bölgelerinde ilgi büyük oldu. Bu cihazlar yiyecek sektöründe kolay kullanım sağlamanın yanı sıra maliyeti düşük yatırım. Ciddi enerji tasarrufu ile de işletmeciye ciddi bir katkı sağlıyor”

Etiketler